Позадулишився 2008 рік. Про те, якими подіями, досягненнями, а також проблемами він відзначився для Веселинівського району, саме час згадати. Тому сьогодні наша розмова з головою Веселинівської районної державної адміністрації Сергієм Дмитровичем Мирненком - про підсумки року, що відійшов у минуле.
- Сергію Дмитровичу, 2008-го, вже нині минулого, року об'єкти соціальної сфери району не лишалися поза увагою влади. Навіть непересічному громадянинові важко було не помітити тих позитивних змін, оновлень, що відбувалися протягом року. Приємно спостерігати, що тенденція в оновленні, створенні нових закладів соцсфери є. Адже не можемо заперечувати той факт, що увагу держави привертає відновлення роботи медичних закладів, особливо в сільській місцевості, закладів дошкільної освіти, створення належних умов для навчання в загальноосвітніх закладах. Левова частка ролі в соціально-економічному розвитку регіону належить місцевим органам влади.
- Щодо приємних змін у соціальній сфері маєте рацію. А наявність належних коштів-головна запорука успіху в цих справах. Тож для проведення капітального ремонту, реконструкції на об'єктах соціальної сфери в 2008 році виділено 1134,4 тис. грн.: місцевим бюджетом - 441,6 тис. грн., державним бюджетом - 327,2 тис. грн., обласним бюджетом - 365,6 тис. грн. Кошти розподілено погалузево: на об'єкти освіти -795 тис. грн., на об'єкти медицини - 284 тис. грн., на об'єкти культури - 48,0 тис. грн. Наразі вже можна впевнено сказати, що всі виділені кошти освоєно стовідсотково, використано за призначенням.
- Як фінансувалася житлово-комунальна сфера району?
- За 11 місяцівпоточного року на реформування і розвиток житлово-комунального господарства району було виділено всього628,5 тис. грн., в тому числі наблагоустрій - 326,8 тис. грн., ремонт доріг - 282,4 тис. грн., водопровід - 19,3 тис. грн. Райдержадміністрація постійносприяєкомунальнимпідприємствам району у всіх роботах по виконанню районних, обласних, державних програм з газифікації, зовнішнього освітлення, ремонту, реконструкції та будівництва газопроводів, комунальних доріг, житлового фонду та об'єктів соціальної сфери у сільських населених пунктах. Значна роль тут належить і керівникам місцевих рад. Де вони не стоять осторонь проблем, там і лад є.
- Сергію Дмитровичу, як підсумуєтестан справ за минулий рік у галузі агропромислового комплексу? Саме він у соціально-економічному розвитку Веселинівщинивідіграє провідну роль.
-Аграрії району в цьому році досягли гідного результату- 126 тис. т. ранніх зернових з урожайністю 30,5 ц/га, 0,6 тис.тоннкруп`яних,19,2 тис.тонн ріпаку, 5,8 тис.тонн кукурудзи,соняшнику на площі22 тис. газібрано36,4 тис.тз урожайністю 16,5 ц/га.
Під посів зернових культурврожаю 2009 року підготовлено 51800 га ріллі. Засипанонасінняярих культур -2475 т,що складає 92% від потреби в2690 тонн. Посіяно 37,5 тис.гаозимих зернових,що становить 90,4 % від запланованого завдання в41,5 тис.га.На даний час здійснюється спостереження за станомозимих, з яких 14,2 тис.га знаходиться вдоброму стані, 18,6 тис.га - в задовільному; 4,8 тис.га - слабкі та зріджені. Посіяно також 9,0 тис.га ріпаку, це на 40відсотків менше ніж у минулому році. Також, планується здійснити посів ярих культур на площі 14262 га. Очікується отримати валовий збір зернових культур в кількості 130 тис.тонн. В господарствах накопичується ПММ - при потребі 980 тонн, накопичено 620 тонн; заготовлюються мінеральні добрива при потребі 3830 тонн, фактично 3030 тонн.Накопичення продовжується.
Різні причини внесли свої корективи в здійснення посіву: відсутність вологи в оптимальні терміни посіву, недостатність фінансування, яка виникла в результаті низького продажу вирощеної продукції, спад цін на пшеницю, соняшник, велика кількість опадів у вересні (240 мм -піврічна норма опадів) стримали темпи та розширення площ посівів озимих,а особливо пшениці. В поточному році її посіяно на 6 тис.га менше. Зорано зябу - 41,8 тис.га, що складає 100 % від потреби.
Але, незважаючи на всі труднощі, такі сільгосптоваровиробники як ФГ "Горизонт", ФГ "Вітчизна", ТОВ" Нива", ЗАТ "Веселинівська МТС",СВФ "Агросоюз", ТОВ"Надія", ФГ "Орбіта", ФГ "Пролісок" та інші постійно оновлюють свій машино-тракторний парк. За цей рік ними придбано 8 комбайнів, 18 тракторів різної модифікації, 15 культиваторів та іншої сільськогосподарської техніки.Інвесторами ЗАТ "Миколаївське" придбано новий сучасний комплекс для посіву зернових культур.
На даний час техніка виставлена назберіганнята проводитьсяїї ремонт згідно розроблених графіків.
- Як гадаєте, чи має перспективу розвинутися найближчим часом тваринництво на території нашого району?
- Слід зазначити, що вгосподарствах усіх категорій на початок грудня2008 року поголів'я великої рогатої худоби склало 8965голів (на 3,9% менше порівняно з груднем 2007року), у тому числі корів - 5112голів (на 10 % менше), свиней - 2830голів (на51 % менше), овець і кіз - 1964голів (на 2,6% більше), птиці всіх видів - 1103316голів (на 15 % більше). На жаль, зменшилась реалізація худоби та птиці в живій масі на 29 відсотків порівняно з 2007 роком і склала 10331 цнт.Виробництво молока склало 172224 цнт., це на 9 відсотків менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Але втішає те, що попри негативну тенденцію спаду в галузі тваринництва,є ряд обнадіюючихпрогнозів щодо розвитку галузі. Так, ПП"Сербулов" відкрив молочно-товарну ферму на 30 голів ВРХ, в 2009 році цим підприємством планується нарощування ВРХ до 60 голів.ФГ"Аякс" планує розведення ВРХ,ФГ "Волощакевич" - свинарства та страусів.
- Тобто господарства району працюють планомірно, незважаючи на труднощі, планують зміни. Скажіть, будь ласка, а чи відбулися зрушення по реалізації завдання щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати?
- Безперечно,позитивні зрушеннявідбулися. На даний час по звітуючим господарствам району заборгованість із заробітної плати відсутня. Закінчуються також розрахунки по виплаті орендної плати за земельні частки (паї) - виплачено 97,5 відсотків.Зважаючи на те, що в районі своєчасна виплата заробітної плати та недопущення виникнення заборгованості з неї лишається одним із найактуальніших питань, до вирішення даної проблеми залучено компетентні та зацікавлені органи виконавчої влади району, органи місцевого самоврядування, податкову інспекцію, Пенсійний фонд, первинні профспілкові організації. Створено ефективну систему моніторингу стану виплати заробітної плати, вжито заходи щодо упередження виникнення заборгованості із виплати заробітної плати. Фахівцями управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проводяться перевірки суб'єктів господарської діяльності, розташованих на території району, в частині забезпечення своєчасної і не нижче визначеного державою мінімального розміру виплати заробітної плати, норм Генеральної та галузевих угод. Контролюється відповідальність керівників підприємств всіх форм власності за виникнення заборгованості із виплати заробітної плати або її зростання. Закріплено керівників структурних підрозділів райдержадміністрації за підприємствами, установами і організаціями для вжиття заходів щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати. Відповідні питання регулярно розглядаються на засіданнях комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та інших надходжень, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій інших соціальних виплат, ефективного використання бюджетних коштів.
- Сергію Дмитровичу, на покращення соціально-економічного стану району працює мале підприємництво. Значимість йогорозвитку та роль дляВеселинівщини не применшуватиме ніхто…
-Характеризуючи розвиток малого підприємництва району, хочеться відмітитисталу позитивну динаміку. На сесії районної ради 23.02.2007 прийнято рішення № 6, яким затверджено Програму розвитку малого підприємництва району на 2007 - 2008 роки.Станом на 01.12.2008 проведено державну реєстрацію 1437 суб'єктів малого підприємництва, в тому числі фізичних осіб-підприємців - 1354 (темпи зростання загальної кількості зареєстрованих підприємців проти 2007 року складають + 8,3 %) та малих підприємств - 83.
За рахунок власнихкоштів підприємців району створено: районне "бюро" по наданню ритуальних послуг "Чорний тюльпан" фізичною особою - підприємцем Сверданом С.І., на що витрачено50,0 тис. грн. Закінчено роботу пореконструкції та введенно в експлуатацію кондитерський цех ПП Дунчик В.Е., витрачено500,00 тис. грн.Ще раз хочеться нагадати, що з метою підтримки найнезахищеніших верств населення - ветеранів війни і праці, інвалідів, пенсіонерів, Веселинівською селищною радою спільно з фермерським господарством "Агро" (Гасюк А.П.) на території Веселинівського КМП "Новий ринок" відкрито магазин "Ветеран", в якому реалізуються за зниженими цінами основні продовольчі товари для вказаної категорії населення, на ці цілі витрачено50,00 тис. грн. Разом із тим слід відмітити збільшення на 47,5 % проти минулого року обсягів послуг, наданих споживачам юридичними та фізичними особами на ринку пасажирських перевезень. Мережа об'єктів торгівлі і громадського харчування по району станом на 01.12.2008 складає відповідно 279 та 47 одиниць. Із них 107 об'єктів торгівлі (або38 %) і 20 об'єктів громадського харчування (або 43 %) розташовані в сільських населених пунктах.
- У нашій з Вами розмові не можемо оминути й таке важливе питання, як бюджет району. Із фінансовим документом-2008 ніби все зрозуміло - його виконано. А чи можете щось сказати про формування бюджету на 2009 рік?
- Наперед, як то кажуть, не загадують, але скажу, що закінчується формування тимчасового розпису місцевих бюджетівта мережі розпорядників коштів на 2009 рік. Звичайно, вже відпрацьовано відповідні загальнорайонні програми на 2009 рік та визначено обсяги їх фінансування. На сесії районної ради 23 грудня 2008 року затверджено пріоритетні напрямки соціально-економічного розвитку району на 2009 рік. Узгоджено та подано головному управлінню економіки облдержадміністрації перелік об'єктів, які пропонуються для включення до проекту плану капітального будівництва на 2009 рік.
- Сергію Дмитровичу, рік підсумували, плани на майбутнє привідкрили.Хотілося б зазначити, що перший рік Вашої роботи на посаді голови районної адміністрації відмітився (і це, мабуть, найважливіше), створенням сприятливої атмосфери у стосунках із керівництвом і представниками органів місцевого самоврядування, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації.Тому наостанок попрошу продовжити думку: нормальна обстановка та належні умови для подальших досягнень і позитивних змін у районі залежать від…
- Перш за все, від розуміння справи та порозуміння між різними гілками влади, про яке ви говорили. Тому що це дасть змогу повноцінно працювати у потрібному напрямку. Багато залежить і від бажання не лише на словах, а й конкретними діями змінити на краще життя в нашому районі.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета “Зоря”, №1 від 03.01.09. Підсумовуючи зроблене, планувати майбутнє"