Зведений бюджет району на 2009 рік складається з доходів бюджетів сіл, селища тарайонного бюджету, обсяги яких окремо по кожній території були розроблені Міністерством фінансів України відповідно до положень Бюджетного кодексу України від 21 червня 2001 року №2542-III із змінами і доповненнями, вимогЗакону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2001 року № 1195 "Про затвердження Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до державного бюджету) між державним бюджетом тамісцевими бюджетами" із змінами і доповненнями, інших нормативно-правових актів та на підставі основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку територій району.
Доходи
Відповідно бюджетного Кодексу України, Закону про Державний бюджет України на 2009 рік дохідна частина районного бюджету складається із таких надходжень:
- 50 відсотків від надходження податку з доходів фізичних осіб;
- 15 відсотків від надходження плати за землю;
- плата за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності.
Розрахункипроведені з врахуванням фактичної дохідної бази бюджетів сіл, селища та районного бюджету за2005, 2006 та 2007 роки та їх співвідношення з дохідною базою в цілому по району за ці ж роки з врахуванням чисельності населення на відповідній території і району. Визначені на підставі вказаних даних індекси податкоспроможності кожної адміністративно-територіальної одиниці дозволили розподілити дохідну базу 2009 року, розраховану в цілому по району, селам і селищу.
Відповідно до статті 13 Бюджетного кодексу України дохідна база бюджету району складається із загального і спеціального фондів. Загальний фонд включає доходи, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетнихтрансфертів.
Обсяг закріплених доходів районного бюджету на 2009 рік складає 3101334 грн. Із них найбільшу питому вагу (91,8 відс.) в складізакріплених доходів займають надходження податку з доходів фізичних осіб, і плануються на 2009 рік на суму 2846334 грн., що більше на 152091 в порівнянні з плановими показниками 2008 року.
Іншим доходним джерелом районного бюджету є плата за землю, сума якої на 2009 рік становить 243 000 грн., яка визначена як 15 відсотків від загального контингенту надходжень 1620000 грн.
Надходження від плати за державну реєстрацію планується в сумі 14000 грн.
У складі спеціального фондубюджету району основні обсяги власних надходжень бюджетних установстановитимуть 360 533 грн.
ВИДАТКИ
У проекті бюджету на 2009 рік передбачено вирішення низки питань соціального характеру, у зв'язку з чимресурси бюджетуспрямовуються у першу чергу на:
- доплату до посадових окладів працівникам бюджетної сфери, у яких посадовий оклад менший за розмірмінімальної заробітної плати, яка з 1 січня 2009 року становить 605 гривень, з 1 квітня - 625 гривень, з 1 липня - 630 гривень, з 1 жовтня - 650 гривень, з 1 грудня - 669 гривень на місяць;
- індексацію заробітної плати згідно з Законом України "Про індексацію грошових доходів населення".
Враховуючи обмеженість ресурсу бюджету та з метою забезпечення коштами першочерговихсоціальних видатків, зокрема заробітної плати, пенсій, стипендій, допомог, у бюджеті на 2009 року відбулося скорочення інших поточних видатків (крім видатків на енергоносії, медикаменти та перев'язувальні матеріали і продукти харчування) за загальним фондом місцевих бюджетів в середньому на 30 відсотків у порівнянні з 2008 роком.
Обсяг видаткової частини районного бюджету (з урахуванням субвенції з державного бюджету) на 2009 рік визначено в розмірі 32127998 грн., із них загальний фонд 31767065 грн. та спеціа-льний фонд 360533 грн.
Складовою частиною видатків районного бюджету є:
- видатки на утримання бюджетних установ та проведення заходів, що фінансуються через головних розпорядників коштів районного бюджету;
- резервний фонд непередбачених видатків районного бюджету;
- додаткова дотація з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів на суму 126 000 грн. розподілена згідно з статтею 37 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік".
При розрахунку видатків із загального фонду районного бюджету на виконанняделегованих державоюповноважень планується направити:
- на утриманняустанов освіти -12 329972 грн.;
- охорони здоров'я- 4661825 грн.;
- культуру і мистецтво - 965809 грн;
- фізичну культуру і спорт - 136000 грн.;
- соціальне забезпечення - 10197583 грн.
Розрахунок видатків загального фонду районного бюджету на виконання державою повноважень на 2009 рік здійснено з урахуванням заходів з посилення фінансово-бюджетної дисципліни, економного і ефективного витрачання бюджетних коштів. Разом з тим, при формуванні районного бюджету було збережено основні пріоритети бюджетної політики, збережено соціальну направленість бюджету.
За рахунок делегованих видатків від сільських та селищної рад в районному бюджеті фінансуватимуться такі Програми:
- "Діти Єланеччини";
- "Оздоровлення та відпочинок дітей";
- Програма підтримки трудового архіву;
- Комплексна програма профілактики злочинності;
- Програма запобігання дитячій бездоглядності;
- "Шкільний автобус";
- Програма ліквідації надзвичайних ситуацій;
- Харчування дітей у пришкільному інтернаті;
- Програма підтримки засобів масової інформації;
- Програма підтримки громадських організацій ветеранів та інвалідів;
- Книга Пам'яті;
- Програма розвитку фізичної культури та спорту;
- Програма забезпечення пожежної безпеки;
- "Молодь Єланеччини".
Видатки на утримання апарату районної ради в проекті районного бюджету на 2009 рік передбачені на суму 467 093 грн. і визначені згідно вимог чинного законодавства на оплату праці з нарахуваннями та розраховані відповідно до вимог статті 57 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік".
В проекті районного бюджету на 2009 рік видатки загального фонду на утриманняустанов освіти заплановано на суму - 12329972 грн. Заробітна плата працівників освіти розрахована з урахуванням вимог Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік " та видатків на реалізацію абзаців 8-10 частини першої статті 57 Закону України "Про освіту". Видатки на харчування в установах освіти заплановані із розрахунку 5,50 грн. наодного учня. На оплату комунальних послуг і енергоносіїв асигнування передбачені у повному обсязі з урахуванням підвищення тарифів на газ до 3 425 грн. та електроенергію до 0,90 коп.Капітальні видатки на 2009 рік не плануються. Крім того, за рахунок загального фонду Державного бюджету України у 2009 році працівникам освіти відповідно до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 "Про освіту" планується погасити заборгованість з виплат надбавки за вислугу років та матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки за період з січня 1997 по серпень 2002 років у сумі 137049 грн.
В проекті районного бюджету на 2009 рік по загальному фонду передбачаються видатки на утримання установ охорони здоров'я на суму 4661825 грн., сто тисяч гривень виділено на медикаменти для хворої дівчинки Юлі Кулик із с.Возсіятське. На оплату комунальних послуг кошти з урахуванням підвищення заплановані повністю.
Кошти на соціальний захист населення заплановані на суму 10197583 грн. В даній сумі передбачено кошти на виплату всіх пільг і субсидій та допомог населенню, на утримання територіального центру та утримання будинку пристарілих.
Видатки на установи культури виділені на суму 965809 грн. При розрахунку видатків на дану галузь враховано вимоги щодо впровадження з 1 січня 2009 року другого етапу підвищення рівня тарифних розрядів працівникам культури.
Відповідно до статті 101 Бюджетного кодексу України в проекті районного бюджету на 2009 рік передбачені субвенції з обласного бюджету на виконання делегованих обласною радою повноважень.
За рахунок зазначеної субвенції плануються видатки на виплату:
- допомоги на догляд за інвалідом I чи II групивнаслідок психічного розладу відповідно до За-кону України "Про психіатричну допомогу";
- на відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій;
- на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В частині компенсаційних виплат передбачено заходи щодо соціального захисту інвалідів по виплаті їм коштів на бензин, ремонт, технічне обслуговування автотранспорту, встановлення телефонів інвалідам I і II групи.
Розмір резервного фонду непередбачених видатків районного бюджету на 2009 рік становить 10000 грн.
У районному бюджеті-2009 затверджено перелік захищених статей видатків загального фонду районного бюджету на 2009 рік за економічною структурою:
- оплата праці працівників бюджетних установ;
- нарахування на заробітну плату;
- придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;
- забезпечення продуктами харчування;
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв.
Фінансування витрат по захищених статтях видатків проводитиметься в першочерговому порядку.
Запропонований обсяг районного бюджету з урахуванням статті 72 Бюджетного кодексу України, заходів уряду є соціальноспрямованим в умовах нестабільної ситуації в державі, пов'язаною із світовою кризою.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Єланецький вісник», №2 від 17.01.09. Нелегким були розробка та прийняття бюджету – 2009 в умовах економічної кризи в країні"