Агропромисловий розвиток.
Сільське господарство - головна галузь матеріального виробництва району. Основним показником, який визначає результат її діяльності, є виробництво валової продукції сільського господарства в порівняних цінах 2005 року, обсяги якої за 2008 рік по всіх категоріях господарств склали 114,3 млн. грн., що більше на 36,3 млн. грн., передбачених Програмою соціально-економічного розвитку району на 2008 рік. Обсяг виробництва валової продукції рослинництва в 2008 році складає 99,4 млн. грн., в порівнянні з 2007 роком обсяг збільшився на 72,6 млн. грн.
В 2008 році господарствами всіх форм власності зібрано зернових культур 131,3 тис. тонн при середній урожайності 37,1 цнт./га. Збільшено виробництво озимої пшениці порівняно з 2007 роком на 70,4 тис. тонн, озимого ячменю на 27,7 тис. тонн, ярого ячменю на 7,2 тис. тонн, кукурудзи на 5,5 тис. тонн. Значно збільшено виробництво озимого ріпака, валовий збір якого склав 6 тис. тонн. Зібрано соняшник на площі 23588 га., його валовий збір склав 33,7 тис. тонн, в порівнянні з 2007 роком його виробництво збільшено на 18,6 тис. тонн.
Під урожай-2009 здійснено сівбу озимих культур на площі 35021 га., що становить 46,5 % до ріллі.
Інвестиційна політика. Будівництво. Благоустрій.
В 2008 році проводилися роботи по мобілізації інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування та спрямування їх на реалізацію пріоритетних цілей економіки району.
Продовжилась робота по реалізації проекту "Реконструкція системи водовідведення із застосуванням біоінженерних споруд в смт.Єланець". Кошти субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на суму 588,2 тис.грн. та співфінансування місцевого бюджету на суму 122,8 тис.грн. на поточний період освоєні в повному обсязі і складають 711 тис.грн. (в межах фінансування 2007 року освоєно 550 тис.грн.).
Питання забезпечення смт.Єланець та жителів району доброякісною питною водою частково вирішено за рахунок введення в дію осмосної установки на суму 279,3 тис. грн.
В 2008 році проведено роботи по освоєнню коштів субвенції державного бюджету місцевим бюджетам по об'єкту "Реконструкція адміністративного приміщення під інфекційне відділення центральної районної лікарні в смт. Єланець Миколаївської області". Освоєно 217,3 тис. грн. коштів субвенції державного бюджету та 29,6 тис. грн. співфінансування районного бюджету. Освоєно також 48 тис. грн. коштів районного бюджету на ремонт покрівлі швидкої допомоги Єланецької ЦРЛ.
Кошти субвенції обласного бюджету на ремонт Куйбишевської СЛА на суму 50 тис. грн., Водяно-Лоринського ФАПУ-50 тис.грн., Малоукраїнського дитсадка - 161 тис. грн. та облаштування освітлення в населених пунктах на суму 36,6 тис. грн. в поточному році освоєні повністю.
Ремонти доріг комунальної власності в населених пунктах виконувалися тільки за рахунок коштів податку з власників транспортних засобів, обсяг яких склав 131 тис.грн.
В поточному році район включено до проекту, що впроваджується Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", завдяки якому буде залучено додаткові кошти для вирішення проблем екології, роботи закладів соціальної сфери в сільській місцевості.
Транспорт і зв’язок.
З метою забезпечення автобусним сполученням населених пунктів району з районним та обласним центром в 2008 році проводилась робота по збереженню існуючої мережі приміських, внутрішньообласних та міжобласних автобусних маршрутів. На території району пасажирські перевезення здійснюються по 39 маршрутах, в. ч. внутрішньообласних - 19, із них до м. Миколаїв - 14 маршрутів, 4 - приміських, 20 - міжобласних, в т.ч. до м. Миколаїв - 5, інших міст - 15, що дає змогу жителям сільських населених пунктів систематично здійснювати поїздки в районний та обласний центри.
Вживалися заходи щодо організації пільгового перевезення громадян. Укладено угоди з перевізниками на перевезення пільгової категорії громадян за рахунок субвенцій з Державного бюджету України на приміський автобусний маршрут загального користування Єланець - Великосербулівка (через с.Куйбишевка), з 1 лютого 2008 року - на автобусні маршрути: Єланець - Водяно-Лорино, Єланець - Маложенівка, Єланець - Кам'янка, Миколаїв - Арбузинка, Миколаїв - Єланець (ч/з с.Новоолександрівка) (з вересня призупинено дію договору через зміну перевізника), з 19 березня 2008 року - на автобусний маршрут Нововасилівка - Миколаїв.
Станом на 1.01.09 перевезено 2296 пасажирів пільгової категорії, відшкодовано коштів - 8159,92 грн.
З метою задоволення потреб жителів району в передачі та одержанні різноманітної інформації, покращення якості зв'язку цехом №10 Вознесенського центру електрозв'язку №3 проведена заміна станції з аналогової на цифрову та часткова реконструкція лінійно - кабельного господарства в смт. Єланець, введено швидкісний Інтернет. Абоненти с.Велідарівка віднині користуються послугами центральної цифрової станції.
Грошові доходи населення та заробітна плата.
Розв'язання проблем соціального блоку, в т.ч. підвищення платіжної спроможності людей, життєвого рівня, поліпшення усіх аспектів соціального захисту населення - це ті пріоритети, на яких була зосереджена діяльність райдержадміністрації протягом 2008 року.
За 12 місяців 2008 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника склала 1224,58 гривень і збільшилася порівняно з відповідним періодом минулого року на 37,4 відс. (за12 місяців 2007 року - 891,09 грн.).
Протягом року забезпечено бюджетне фінансування напрямків та заходів по соціальному захисту ветеранів війни та праці, людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями. Пільги всім категоріям населення, передбачені чинним законодавством України, станом на 1.01.09 р. профінансовано на суму 915,7 тис.грн.
Здійснено стовідсоткове нарахування та перерахування державних соціальних допомог (1.01.09 р.-5505,1 тис.грн.), субсидій (на 1.01.09 р.-218,1тис.грн.). Заборгованість відсутня.
Зайнятість населення.
У вирішенні питань соціально-економічного розвитку актуальним залишається питання зайнятості населення. Протягом року реалізовувались заходи районної Програми зайнятості населення, направлені на створення робочих місць, посилення соціального захисту безробітних, становлення соціально орієнтованого ринку праці.
Станом на 1.01.09 р. в усіх сферах економічної діяльності за рахунок різних джерел фінансування створено 680 робочих місць, що становить 111,5 відс. до річного завдання (610).
Проводилась робота з подолання тіньової зайнятості, детінізації відносин між роботодавцями та найманими працівниками шляхом забезпечення оформлення трудових відносин відповідно до чинного законодавства. З метою легалізації зайнятості комісією з питань оформлення трудових відносин з роботодавцями району у 2008 році проведено 40 рейдів - перевірок, під час яких перевірено 213 суб'єктів господарювання, виявлено 28 порушень, з яких 8 порушень усунено ( 24 - зареєстровано трудові договори в центрі зайнятості, 2 - зараховані наказом по підприємству, 2 - звільнились).
Здійснюється фінансова підтримка суб'єктів господарювання для працевлаштування безробітних на додаткові робочі місця. За рахунок надання дотацій роботодавцям станом на 1.01.09р. працевлаштовано 113 осіб (113 відс. до річного завдання).
З метою розвитку підприємництва в районі та створення нових робочих місць продовжувалась робота щодо орієнтації безробітних на самозайнятість через надання одноразової допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. Станом на 1.01.09 р. в районі видано одноразової допомоги для організації підприємницької діяльності 56 безробітним (124 відс. до завдання).
808 осіб взяли участь в оплачуваних громадських роботах (108,9 відс.). Направлено на профнавчання 224 особи, що становить 103,7 відс. до річного завдання.
Всього залучено до виконання активних заходів сприяння зайнятості населення станом на 1.01.09 р. 1864 чол., що становить 104,1 відс. до завдання 2008 року.
Підприємство.
Станом на 1.01.09 року кількість суб'єктів малого підприємництва в районі складає 760 одиниць, які здійснюють свою діяльність по 29 видах господарювання. Темп приросту приватних підприємців - фізичних осіб в порівнянні з 2007 роком складає 39 відс. Обсяги надходження до бюджету від діяльності суб'єктів підприємницької діяльності у загальному зборі до районного бюджету за січень - грудень 2008 року склали 9,7 відс. (524,3 тис. грн.).
Загальна кількість зайнятих у сфері малого підприємництва, яка складається із кількості найманих працівників на підприємствах, а також фізичних - осіб підприємців та їхніх найманих працівників складає 1560 чоловік, або 30,6 відс. до населення району, зайнятого економічною діяльністю.
Райдержадміністрація приділяє значну увагу питанням спрощення процедур реєстрації, отримання документів дозвільного характеру. З метою забезпечення виконання Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" в районі створено та діє "єдине вікно" з видачі документів дозвільного характеру.
Освіта.
В поточному році в галузі освіти робота була направлена на покращення матеріально - технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів та дошкільних навчальних закладів.
З цією метою у 2008 році було здійснено роботи по ремонту шкільних їдалень, проведено капітальний ремонт у Нововасилівській ЗОШ І-ІІІ ст., підведено газове опалення. З районного бюджету на ці цілі виділено 10100 грн. Підведено тепло до шкільної їдальні Великосербулівської ЗОШ І-ІІІ ст.
За рахунок субвенцій з обласного бюджету зроблено реконструкцію приміщень та часткову заміну вікон на металопластикові у Ясногородській ЗОШ І-ІІІ ст. та пришкільному інтернаті, замінено вхідні двері у Водяно - Лоринській ЗОШ І-ІІ ст., облаштовано ванну кімнату з гарячою водою і новою пральною машиною у пришкільному інтернаті Єланецької ЗОШ І-ІІ ст.
В усіх 17 загальноосвітніх навчальних закладах району облаштовано внутрішні санвузли, розпочато роботу по облаштуванню санвузлів у 8 дошкільних навчальних закладах, облаштовано пандуси.
Для придбання шкільних автобусів з районного бюджету виділено 170000 грн., автобуси закуплено та передано Великосербулівській та Возсіятській ЗОШ І-ІІІ ст.
В Єланецькому районі протягом року функціонувало 15 дошкільних навчальних закладів, які відвідувало 399 дітей. 18 грудня 2008 року відкрито Куйбишевський дошкільний навчальний заклад, який охоплює дошкільною освітою 31 дитину. У 2008 році за кошти обласного, місцевого бюджетів, спонсорських внесків здійснено реконструкцію системи опалення Малоукраїнського дошкільного навчального закладу та відповідний поточний ремонт приміщення. Також у 2008 році проведено капітальний ремонт приміщення пришкільного інтернату Великосербулівської ЗОШ І-ІІІ ст., на базу якого переведено Великосербулівський дитячий садок, що покращить матеріальні та санітарно- гігієнічні умови утримання дітей в навчальних закладах.
Культура.
Протягом відповідного періоду 2008 року для покращення діяльності закладів культури району здійснено капітальний ремонт дитячої музичної школи на суму 75 тис. грн., придбано костюми художньої самодіяльності для дитячого хору, хору "Калинонька", гурту "Шлягер", всього на суму 8,5 тис. грн.
Оновлено експозицію районного музею, оформлено експозицію "Голодомор 32-33 рр.", придбано 2 електрокалорифери для опалення приміщення музею, проведено 518 екскурсій, на яких побувало 9143 чоловіки.
Успішно проведено творчий звіт Єланецького району в рамках обласного огляду самодіяльного мистецтва "Єднаймося рушником".
Для активізації роботи у відділ культури райдержадміністрації передано легковий автомобіль.
Охорона здоров’я.
З метою покращення функціонування закладів охорони здоров'я в поточному році завершено капітальний ремонт Возсіятської сільської лікарняної амбулаторії, придбано обладнання. Відкрито Гражданський ФАП. За рахунок коштів обласного бюджету отримано нове обладнання для Гражданського, Маложенівського та Водяно-Лоринського ФАПів.
В поточному році лікарня отримала 2 електрокардіографи. Для флюорографічного обстеження населення придбано ФГ плівку, рентген плівку, реактиви. Для проведення туберкулінодіагностики 2460 дітям та 749 підліткам райлікарнею було придбано туберкулін. За кошти державного бюджету отримано дихальний апарат "мішок Амбу", ларингоскоп для надання невідкладної медичної допомоги.
Охорона навколишнього природного середовища.
Протягом відповідного періоду поточного року здійснювались роботи по озелененню та благоустрою територій селищної та сільських рад району, забезпечено ефективну реалізацію заходів до "Дня довкілля", спрямованих на оздоровлення стану навколишнього середовища.
З метою втілення державної політики створення екологічно безпечного для людини оточуючого середовища, поліпшення умов природного довкілля, збільшення площі заліснення в області та в районі, розпорядженням голови райдержадміністрації виділено 3309 га. земель для заліснення. В зв'язку з цим в районі з 1.02.08 створено Куйбишевське, а з березня - Возсіятське лісництва державного підприємства "Вознесенський лісгосп". В квітні 2008 року наказом Державного комітету лісового господарства створено державне підприємство "Єланецьке лісове господарство", до складу якого увійшов і Братський район.
В 2008 році силами лісового господарства на землях Держлісфонду створено 36 га. ґрунтозахисних насаджень та підготовлено 137 га. ґрунту для висадки насаджень у 2008 р.
В рамках Всеукраїнської акції " Весняна толока з озеленення та благоустрою" в районі висаджено 8261 дерев та 2416 кущів і чагарників, створено 20 нових зелених зон; в селищі закладено дендропарк, де висаджено екзотичні декоративні саджанці, приведено до належного естетичного та санітарного стану території парків, скверів, лісосмуг та алей - 28 шт. на площі 37 га., газонів та квітників на площі 0,3 га. В районі проведена велика робота по розчищенню лісосмуг від порослі та сухостою, побілено стовбури дерев впродовж 156 км. автомобільних доріг. Активну участь в проведенні акції взяли учнівські колективи загальноосвітніх шкіл району. В рамках акції "Посади дерево і збережи його" висаджено 3710 дерев і 1925 кущів і чагарників. В рамках Всеукраїнської акції "Майбутнє лісу в твоїх руках" учнями Куйбишевської і Великосербулівської загальноосвітніх шкіл та працівниками лісництва висаджено 1640 шт. саджанців.
Впорядковано 20 санкціонованих сміттєзвалищ, ліквідовано 25 стихійних сміттєзвалищ, очищено від сміття 0,38 км. берегів (в основному об'єкти перебувають в оренді і доглядаються орендарями).
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Єланецький вісник», №4 від 31.01.09. 2008: соціально-економічний розвиток району"