Кор.: - Володимире Михайловичу, почався новий рік, а з ним нові чий старі проблеми і завдання, які можливо вирішити лише при взаємодії обох гілок влади.
В.М.: - Щодо співпраці з органами самоврядування, то нам нічого ділити: у нас спільні проблеми, спільна реакція на них, спільна думка і дія. Не самою роботою і хлібом насущним живе людина, тому на обох гілках районної влади лежить спільна відповідальність щодо задоволення й інших потреб нашого населення.
З усією відповідальністю заявляю: районна рада і райдержадміністрація - це єдина команда, яка працює на спільний результат. РДА підключається до виконання усіх районних програм. Не пам’ятаю випадку, щоб у мене з головою райради Олександром Федоровичем Маковієнком були якісь принципові розбіжності чи погляди на ту чи іншу проблему.
Так само завжди знаходимо і постійно відчуваємо розуміння і підтримку з боку голови обласної держадміністрації Олексія Миколайовича Гаркуші та голови обласної ради Тетяни Василівни Демченко.
Вирішення проблем Первомайщини знаходять підтримку з боку державних органів, Президента та Уряду. Так, за рахунок Ташлицької програми здійснено цілу низку важливих робіт. Насамперед, це газифікація смт. Підгородна, сіл Синюшин Брід, Кримка, підключення до. газу цілого комплексу закладів у сет лищі Кам'яний Міст (дитсадок, культурний центр, сільська рада). Лише завдяки ррзумінню і підтримці з боку голови облдержадміністрації О.М. Гаркуші вирішилося питання будівництва очисних споруд інспекційного відділення районної лікарні і давня проблема водопостачання в Лисій Горі. А ще ж і проведено реконструкцію трьох сільських ФАПІв та двох дитячих садків теж із залученням коштів обласного бюджету.
Кор.: - Зараз чи не найпопулярніше слово "криза". Ні в кого вже немає сумнівів, що вона не те що прийшла, а й упевнено крокує Україною. Яка ситуація у Первомайському районі?
В.М.: - Аналізуючи здобутки і втрати 2008 року і плануючи, рік наступний, не можна обминути болючу тему економічної кризи, яка закономірно прийшла і в Україну. Тим більше, що підстави для її виникнення формувалися багато раніше. По-перше: стара проблема паритету цін на сільськогосподарську продукцію. Коли в часи мого головування в колгоспі за одну тонну пального я віддавав 1750 кг соняшнику, то те-' пер треба віддати 5-6 тонн. Невідповідність цін така разюча, що ніяка державна підтримка не зможе компенсувати втрати господарств, вона неадекватна ситуації у ціновій політиці.
Це щодо агропромислового комплексу. Але ж район має великий потенціал з видобутку граніту, його переробки. Віднедавна додалися ще й родовища піску і коаліну. Це взагалі цінна сировина високої якості. Маючи в перспективі великі обсяги будівництва доріг у зв'язку з Євро-2012, могли б розраховувати на великі замовлення своєї продукції. Та будівництво нині припинено, мусимо й ми призупинити роботу кар’єрів. Підкреслюю: явище це тимчасове, згодом все стане на свої місця. Після кризи завжди відбувається підйом економіки.
Залучення іноземних інвестицій знову ж таки через нинішню нестабільність у країні поки що неможливе. Це, в першу чергу, стосується уже згадуваного мною родовища коаліну в Кінецьполі. Та все ж ми встигли залучити одного солідного інвестора - мова про гранітний кар'єр у Лисій Горі. Ще вагоміша співпраця очікується від діяльності маслопереробного заводу на станції Бандурка.
Та навіть при не надто сприятливих нинішніх умовах районний бюджет формується на 80 відсотків за рахунок видобувної промисловості. І не лише районний, а й обласний, і державний. У державі призупинилося будівництво, це вплинуло і на наш район: раніше щороку одержували по 1,5 млн. грн. на розвиток комунальних доріг, а в цьому році - ні. Так само вперше за останні роки, коли ми одержували 4-5 млн. грн. на розвиток газифікації, то в нинішньому -ні копійки.
Щодо проблеми безробіття. Справді, в селі робота в основному сезонна. Але є можливість кожному бажаючому попрацювати собі на заробіток, а своїй громаді - на користь. Це громадські роботи, які фінансує служба зайнятості.. Минулого року 109 чоловік таким чином знайшли собі роботу. У нас велика нестача закладів і працівників сфери надання побутових послуг, великий дефіцит сільських механізаторів, навчених працювати на новій високопродуктивній техніці. Крім того, багато робочих рук потребуватимуть новий гранітодобувний кар'єр (с. Лиса Гора) та маслопереробний завод ст. Бандурка). Держава йде назустріч тому, хто сам береться щось робити, проявляє ініціативу і наполегливість.
Кор.: - Серед нестабільності і невпевненості так хочеться відчути надію на тимчасовість нинішньої ситуації. В.М.:
- Звичайно, кому ж цього не хочеться. Та з кожним прожитим роком все більше переконуюся у давній істині, що все пізнається в порівнянні. Та у вирі щоденних справ і проблем важко знайти вільну хвилину для такого осмислення. Лише в дорозі, коли за вікном машини пропливають старанно оброблені або, навпаки, запустошені поля - тоді й виникають думки про час, в якому довелося жити й працювати, про втрати й здобутки, про людей, з якими тебе звела доля.
І ось який висновок з тих роздумів: Первомайщині так багато дано Богом чи природою, що вона просто зобов’язана бути успішною. Аргументи? Будь ласка. По-перше, район знаходитьсяна перетині автомобільних та залізничних шляхів сполучення. Наше многоріччя сприяє оптимальним кліматичним умовам для успішного землеробства. Слід підкреслити важливу обставину, що на кожного жителя Первомайщини припадає понад 3 гектариорної землі. Порівняйте: по Україні -0,68га, у Франції-0,31 га. То кому ж як не нам на наших чорноземах успішно використовувати усі ці блага і жити у добробуті, та благополуччі? По-друге, багато попередніх поколінь працьовитих хліборобів залишили нам не лише генетичну пам'ять і любов до землі, а й практичний досвід і високий приклад- понад два десятки імен Героїв Соціалістичної праці. Тож за таких умов не маємо морального права працювати гірше, ніж вони, відповідно, й жити - заможно, культурно, як і гідно людині.
Тому у нинішньому році, який я називаю роком Роботящого Вола, бажаю усім первомайцям і, насамперед собі працездатності, а також ініціативності, бадьорості у досягненні поставлених цілей. Згадаймо: у США в роки великої депресії американці навчилися усміхатися наперекір обставинам. Чи ж ми, українці, не били лихом об землю у часи великих скрут? З козацькою відвагою і прадідівською мудрістю рушаймо у рік новий, і хай він буде не роком терпіння, а роком звитяжних перемог і здобутків.
Л.Лисогурська
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Прибузький вісник», №6 від 20.01.09. «Первомайщина зобов’язана бути успішною» (актуальне інтерв’ю)"