Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» переконаний, що зустрічатися і розмовляти з людьми — одна із невід’ємних функцій народного депутата. Цими тижнями у перерві між сесіями Верховної Ради Олег Березюк їздить регіонами України. Нещодавно він побував у Миколаєві, де міський голова Олександр Сєнкевич зіштовхнувся із тиском та спробами імпічменту щодо нього з боку представників провладних партій. Про бачення ситуації в обласному центрі зокрема та на вищому політичному рівні країни загалом він розповів «Вечернему Николаеву».
- Ви раніше працювали заступником Андрія Садового у Львівській міській раді. На ваш погляд, перші роки роботи Садового на цьому посту чимось відрізняються від перших років Сєнкевича?
- Робота міського голови завжди супроводжується наскоками тих, кому він стає на «хвости». Якщо він не готовий до цього, то не буде успішним мером. Треба вміти захищатися, бо бандюки можуть тебе зіштовхнути. Дозволиш це зробити – зрадиш своїх виборців. Вони хочуть, щоб той, кого вони вибрали, був сильним. Хоча, з іншого боку, виборці теж повинні відстоювати свого мера.
Я вам скажу, бути успішним мером — це постійно бути у конфлікті за якість, а не за преференції. Кожних півроку, я це називаю політичним семестром, проти Садового були спроби імпічменту. Так залишається й до сьогодні.
- У вас була можливість поспілкуватися із місцевими жителями Миколаєва? Як вони ставляться до мера?
- На жаль, ще не встиг. Однак, я знаю опитування. Для того, щоб знати об’єктивну реальність, ми час від часу звертаємося до соціології. І за опитуваннями, Сєнкевич має один з найвищих рейтингів серед мерів українських міст. Для нас це була несподіванка, адже спочатку ми хвилювалися за нього. Безумовно, це був кредит довіри.
- Як ви вважаєте, що Олександр Сєнкевич зараз має робити?
- Максимальна публічність — людям треба казати правду. Ось люди старшого віку дивляться телевізор і вважають, що там кажуть правду. Сидить якійсь пройдисвіт, а вони вірять йому. Зверніть увагу: представників «Самопомочі» на жодному інформаційному телеканалі ви зараз майже не побачите — нас практично не запрошують.
Людина інтуїтивно цінує правду і відкритість, це ніколи нас не підводило. Мер Миколаєва відкритий, він не боїться людей. А ті, хто виступає зараз проти мера, бояться йти до людей, я в цьому впевнений.
- Що ви мали на увазі, коли сказали, що у нас більше страждає той, хто бореться із корупцією, ніж злодій?
- Подивіться на Миколаїв. Корупційні звинувачення на адресу мера є не що інше, як спроба шантажу і політичного приниження. Для олігархів та їхніх васалів важливо, щоб люди думали, що усі однакові. Не всі ж розбираються у корупції. «А я думала, что он хороший», - кажуть деякі, бо їм вкладають у вуха потрібну інформацію і, на жаль, більшість просто не хоче її аналізувати. Це взагалі велика проблема - неперевірена, інколи відверто брехлива інформація. У наш час ми не можемо дозволити собі отримувати інформацію і довіряти їй бездумно, треба думати, аналізувати і робити самостійні висновки. Я часто повторюю - нікому не вірте. Тільки Богу та собі. Це життєва мудрість, яка згодом дасть добрі результати.
- Хіба децентралізація, про успіх якої постійно кажуть в уряді, не заважає Києву продовжувати тиснути на місцеву владу?
- Центральна влада зневажає місцеве самоврядування, забуваючи, що прийняла закон про бюджетну децентралізацію і об’єднання громад. Саме вони мають стати основою розвитку держави. Через сильний Миколаїв, великі та маленькі міста і села - буде сильною Україна. Центр це зрозумів і починає все відкручувати назад. Якщо б у 2014 році ці закони не прийняли, сьогодні вони, залежні від олігархів депутати, цього б точно не зробили.
- Нещодавно в одному з інтерв’ю ви сказали, що сміттєва криза у Львові була використана як інструмент проти політичних конкурентів. Якщо це так, то які інструменти захисту ви маєте?
- Тільки комунікація з людьми і наша праця. Коли це знущання над нами, членами партії «Самопоміч», що перетворилося на знущання над львів’янами, дійшло апогею, я був вимушений піти на архаїчний середньовічний спосіб захисту – голодний протест. І це дало результат. Влада не вийшла до мене, коли я сидів на сходах під Адміністрацією Президента, але мені і не треба було цього, однак сміття з вулиць Львова почали вивозити. І була ще одна колосальна, на мій погляд, подія. Віче у Львові.
«Самопоміч» ніколи не звозила і не звозитиме людей автобусами. Тому після цього, коли ми запросили львів’ян на Віче, я не знав, чи прийдуть вони на площу Ринок. І через те, що побачив, сказав собі: «Це місто буде, бо люди прийшли та стали на свій захист».
Ми відрізняємося, і сама наша присутність у Верховній Раді, у Миколаєві у вигляді фракції та мера, які перебувають під ударом, бо, як кістка в горлі, бо демонструють всю бездіяльність і корумпованість влади. Влада нас ненавидить через те, що ми інші, і тому витворяє будь-що із нами у Києві, Львові, Миколаєві, Харкові, Запоріжжі. Бо ми заважаємо. Красти, брехати, говорити одне, а робити інше.
Якщо говорити про відсотки, то сьогодні «Самопомочі» та «Батьківщині» вигідні вибори. Але чи вигідні ці вибори державі, треба себе питати.
- Тому ви особисто проти дострокових виборів?
- Ними ми нічого не змінимо. За старим законодавством - тим більше.
Українці повинні тиснути і створювати обставини, щоб цей Президент, уряд та парламент були такими, якими вони хочуть їх бачити.
Ігор Данилов.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Нардеп Олег Березюк: «Корупційні звинувачення на адресу мера Миколаєва – не що інше, як спроба шантажу і політичного приниження»"