![День охорони праці в Миколаєві в 2016 році](http://www.vn.mk.ua/images/userimages/thumbnails/1461587741.jpg)
28 квітня в Україні відзначається Всесвітній день охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці у 2016 році Всесвітній день охорони праці відзначатиметься під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».
За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та величина валового внутрішнього продукту. Саме стан здоров’я населення, і передусім працюючого, є одним з індикаторів розвитку суспільства.
З метою попередження та нейтралізації потенційних наслідків стресу на робочому місці органам влади, профспілковим організаціям, роботодавцям, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано звернути свою увагу на необхідність вжиття конкретних профілактичних заходів, спрямованих на їх подальше усунення.
Аналіз виробничого травматизму за 2015 рік показав, що з психофізіологічних причин сталося 20% від загальної кількості нещасних випадків.
Серед причин настання нещасних випадків психофізіологічні причини посідають друге місце.
У 2015 році на підприємствах, в установах та організаціях міста Миколаєва спостерігається зниження рівня виробничого травматизму на 2,3%. Так, у 2014 р. сталося 43 нещасних випадки проти 42 у 2015 році.
Досягнуто значне зменшення травматизму зі смертельними наслідками, однак, на жаль, вони ще мають місце.
Життя та здоров’я людей – це найбільша цінність. Незважаючи на будь-які зміни економічної ситуації в країні, наше спільне завдання – не допустити зростання травматизму і стабілізувати тенденцію до зниження його рівня.
Як свідчить практика, переважна більшість виробничих травм трапляється через порушення трудової та технологічної дисципліни, відсутність контролю за додержанням працівниками вимог охорони праці та з інших причин, що не потребують для їх усунення значних фінансових витрат.
Відділом зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради розроблено заходи до Дня охорони праці, які затверджені міським головою. Також за його підписом підготовлено звернення до роботодавців міста.
На базі міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення створено організаційний комітет до цієї дати, який буде організовувати і контролювати проведення з 22 по 28 квітня Тижня охорони праці.
Наполегливо рекомендуємо провести з 22 по 28 квітня цього року «Тиждень охорони праці» на кожному підприємстві міста, в установі, організації, у тому числі, на об’єктах малого і середнього бізнесу, у рамках якого провести семінари, огляди-конкурси, круглі столи, тощо.
Головною метою цього заходу є привернення уваги роботодавців та працівників до профілактики виробничого травматизму, забезпечити стимулююче робоче навантаження (де періоди перевантаження і криз врівноважуються періодами перепочинку), ефективний розподіл часу, уникнення напружених ситуацій.
Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сферах охорони праці та здоров’я, актуальність яких є загальновизнаною для усіх країн, професій та працівників.
Оргкомітет пропонує протягом тижня вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї потерпілих, вишукати можливості для надання їм допомоги у вирішенні матеріальних, соціально-побутових або інших проблем.
Доцільно також за підсумками відповідних оглядів-конкурсів заохотити працівників на активне сприяння підвищенню рівня безпеки та поліпшення умов праці, виявлену ініціативу й плідну роботу в цих напрямах.
Департамент праці та соціального захисту населення
Миколаївської міської ради.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "День охорони праці в Миколаєві в 2016 році"