![Ейфорiя пiсля «Оплескiв»](http://www.vn.mk.ua/images/userimages/thumbnails/1429540188.jpg)
Якщо ти хочеш, щоб тебе почули і помітили, ти можеш сидіти вдома і мріяти, викласти своє незадоволення у соцмережах, кричати і бурчати, або… діяти: стати справжнім актором і у складі театрального колективу «Ольжичеві таврійці» (МЗОШ №1 імені Олега Ольжича) поставити неймовірно актуальну виставу «Міліграми душі на терезах болю» про сьогоднішню молодь, яка стала частиною історії нашої країни.
А потім зібратися у креативний колектив (керівники колективу: виконавчий директор Матіюк М.Г., художник по костюмах Яковлєва Ю.В., хореограф Пруднікова Н.О., творчий переклад: Моргаєва Г.О., музичний режисер Григор’ян Д.Р., режисер-сценарист Бондаренко М.Г.), у який увійшли учні 9-10 класів Катерина Сидоренко, Андрій Тацій, Ангеліна Божак, Ілона Войхевич, Анастасія Галицька, Маргарита Корєнєва, Богдан Москальський і Марія Яцко.
Ініціював і підтримав появу колективу директор Першої школи Микола Георгійович Матіюк, з легкої руки якого з’явилися на світ «Ольжичеві таврійці», яким сьогодні вже 4 роки.
Юні театрали – вже другий склад колективу, неодноразового учасника і дипломанта міжнародного фестивалю «Оплески» («Aplauze») у м. Констанца (Румунія), де відкривалася таємнича завіса творчості і феєрії, несподіваних зустрічей і перемог над собою. Ось і цього року школа отримала запрошення (єдина з України!) на традиційний фестиваль під егідою гімназії Мірче Бетрана (офіційного партнера Першої школи!), за підтримки університету ім. Овідія, Міністерства освіти Румунії. Звісно, довго не думали і вирішили: їдемо!
Констанца зустріла нас квітневим теплом і не лише від природи, а й від очей друзів, котрі оточили нас турботою. Сюди прибули 15 театральних колективів, у складі яких Румунія (11), Молдова (2), Сербія (1) і наша трупа з України. Протягом трьох днів на головній сцені Констанци відбувалася неймовірна атмосфера Мельпомени, звучали комічні, трагічні, драматичні репліки і… вирували пристрасті, адже кожен колектив претендував на визнання. І ми не були винятком!
Юні актори потоваришували з делегаціями інших країн, господарями, які постійно підтримували і вболівали за «Ольжичевих таврійців». Кожна делегація отримувала зіркового тренера; відповідно жеребкування нашою наставницею стала Аліна Петріція (Alina Petrica - румунська акторка), яка і організовула воркшопи (майстер-класи). Як стати справжніми професійними акторами, вчилися і ми, адже неможливо не сфокусувати свою увагу, коли поряд такі геніальні актори.
Колектив «Ольжичеві таврійці» представив зірковим суддям (серед яких відомі актори кіно й театру) виставу «Міліграми душі на терезах болю» англійською мовою. Величезна сцена, патріотичні персонажі, сучасна українська музика, яскраві костюми, меланхолійний образ головної героїні – Божевільної Соломії, ефектні хореографічні постановки, містичні характери богинь, сентиментальні душі загиблих героїв примусили глядачів 4 рази вставати і аплодувати нашим акторам.
Чотири роки статуетка «Оплесків» була нашою мрією, і ось – результат співтворчості. Статуетка «За найоригінальнішу виставу», дипломи і призи отримав театральний колектив із України.
Через такі фестивалі ми представляємо себе і свою країну: ось ми які! Це величезна відповідальність, адже від України – ми єдині. Але приємно зазначити, що саме Перша школа (і наша оплесконосна вісімка!) гідна робити перші кроки до розвитку театрального мистецтва, а тому – хай звучать ОПЛЕСКИ, бо (за словами Руслани з пісні, котру ми співали в останньому акті) «Я усе віддам, щоби бути там! Це моє ім’я – Ейфорія»!
Катерина Сидоренко,
учениця 10-А класу МЗОШ №1 імені Олега Ольжича, президент учнівської
Ольжичевої республіки.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Ейфорiя пiсля «Оплескiв»"