![Економія електроенергії - справа кожного!](http://www.vn.mk.ua/images/userimages/thumbnails/1418659236.jpg)
Метою оприлюднення даної статті є інформування громадськості стосовно необхідності економії електроенергії в осінньо-зимовий період. Сьогодні Україна змушена економити електроенергію, що пов’язано із зниженням її виробництва.
Міненерговугілля України повідомило про початок відключень електроенергії по всій Україні починаючи з 2 грудня 2014 року. Обмеження вводяться через порушення балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності та її дефіцитом в об'єднаній енергетичній системі України і її окремих частинах. На сьогодні дисбаланс утворився в результаті аварійного ремонту енергоблоку №3 Запорізької АЕС, а також недостатніх запасів вугілля на складах теплоелектростанцій.
Усі споживачі повинні дотримуватися встановлених граничних величин споживання електричної енергії та потужності, а також оперативно-диспетчерської дисципліни згідно з нормативними документами, брати участь у протиаварійних заходах та виконувати вимоги, передбачені Правилами користування електричною енергією.
Уникнути відключення електроенергії можна шляхом жорсткої економії. Застосовуючи елементарні методи економії, можна зменшити споживання електро-енергії на 30, а то й на 50%.
ПОРАДИ ДЛЯ ЕКОНОМІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ:
1. В Україні тариф на електроенергію в нічні години (з 23.00 до 7.00) - у чотири рази нижчий, ніж удень. Тому ті, хто працює уночі або просто лягає пізно спати, можуть встановити двотарифний лічильник.
2. За статистикою, близько 30% електроенергії витрачається на освітлення порожніх приміщень. Тому завжди вимикайте за собою світло, переміщуючись квартирою.
3. Енергоощадні світлодіодні лампи окупляться дуже швидко, адже така лампа на 12 Вт дає стільки ж світла, скільки звичайна лампочка на 60 Вт.
4. Обладнайте світлорегулятори. Це допоможе змінювати ступінь освітленості приміщення залежно від потреби.
5. Використовуйте денне світло. Відгорнути штори, вимити вікна, сісти ближче до вікна — використовуйте природне освітлення максимально.
6. Режим очікування їсть енергію! Вам потрібно знати, що прилади, залишені в режимі очікування, продовжують споживати енергію. Тому візьміть собі за звичку вимикати з розетки комп’ютер, телевізор та інші електроприлади.
7. Вимикайте телевізор, виходячи з кімнати.
8. Обирайте економічний режим прання. Під час прання при 30 градусах замість звичних 60 ви бережете 40% енергії. Щоб прати у холодній воді, використовуйте спеціальні порошки. Якщо потрібно, попередньо заперіть плями — це мінімізує час машинного прання.
9. Вчасно розморожуйте холодильник. Лід є додатковою теплоізоляцією, він змушує техніку працювати на повну силу.
10. Використовуйте залишкове тепло електроприладів. Праска навіть у вимкненому стані може ще кілька хвилин продовжувати свою роботу.
11. Режим роботи праски і фена не повинен бути максимальним.
12. Частіше міняйте пилозбірник у пилососі. Переповнений мішок або контейнер змушує електроприлад використовувати на 40% більше електроенергії, ніж порожній.
ПОРАДИ ДЛЯ ЕКОНОМІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ СУБ’ЄКТАМ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:
1. Розробити та виконувати заходи по економії електроенергії з метою оптимізації роботи енергоємних ланок технологічних процесів (зменшення спожитої потужності зі збільшенням тривалості роботи).
2. Перехід енергоємних ланок технологічних процесів в роботу в тарифних зонах з найменшою вартістю електроенергії переважно на ніч.
3. Відключення частини або всього навантаження в години максимуму енергосистеми (в грудні: з 8.30 до 10.30 - вранці, з 16.30 до 20.30 - ввечері) .
4. Застосування заходів з компенсації реактивної потужності.
5. Перехід на енергозберігаючі технології.
Ситуація буде стабільна, якщо кожен громадянин з розумінням поставиться до складної ситуації, яка склалась у нашій державі, і не стане перевантажувати електромережі надмірним використанням електроенергії, особливо в години пік.
Від кожного з нас сьогодні залежить, як наша держава витримає новий опалювальний сезон.
Держенергонагляду в Миколаївській області.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Економія електроенергії - справа кожного!"