Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.14 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» затверджено соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами (централізоване постачання холодної і гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів) для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Соціальну норму житла для надання субсидій встановлено у розмірі 13,65 кв. м площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство, тобто 48,87 кв. м на одну особу.
Постановою також внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 року №1050), згідно з якими:
– змінено розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї, який тепер визначатиметься для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу;
– передбачається враховувати дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які зареєстровані на житловій площі і декларують відсутність доходу, або доходи яких є менше прожиткового мінімуму;
– для осіб, які перебувають у шлюбі, але зареєстровані і проживають окремо, субсидія призначається на соціальну норму житла;
– сума субсидії, яку органами соціального захисту населення переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період;
– субсидія призначається виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється;
– виключені положення щодо можливості зменшення обов’язкового платежу громадян внаслідок економного споживання послуг.
Розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги для одержувачів субсидії визначатиметься у наступному порядку:
1) обчислюється середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців;
2) середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і таким чином визначається середньомісячний дохід на одну особу;
3) дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (у 2014 році – 1176 грн.), тобто визначається співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
4) отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15% (за базовий варіант взято обов’язкову плату за житлово-комунальні послуги у розмірі 15% доходу родини при доході на одного члена сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів), і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.
Приклад
У житловому приміщенні зареєстрована сім’я, що складається з двох пенсіонерів. Розмір плати за житлово-комунальні послуги, виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами, становить 400 гривень. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї складає 2500 гривень. Середньомісячний сукупний дохід на одну особу складає 1 250 гривень (2 500:2=1 250 гривень).
Визначається обов’язкова частка плати за послуги (%): 1 250:1176:2*15%=7,97%
Тобто сім’я повинна сплачувати за житлово-комунальні послуги 199,3 грн. (2500*7,97%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (400 грн. – 199,3 грн=200,7 грн.).
Запрошуємо громадян звертатися до управлінь соціальних виплат і компенсацій:
Заводський район –
вул.Морехідна,9, тел. 34-31-69
Корабельний район –
вул.Новостройна, 1, тел. 60-04-84
Ленінський район –
вул.Миколаївська, 17, тел. 22-81-27.
Центральний район –
вул.Декабристів, 25, тел. 47-92-84
або до відділень міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг):
Заводський район –
вул.Скороходова, 1, тел. 47-59-81
Корабельний район –
вул.Металургів, 8, тел. 25-90-85
Ленінський район –
вул.12 Поздовжня, 50-А, тел. 23-71-45
Центральний район –
вул.Шевченка, 19,-А,
тел. 47-76-78
Департамент праці та соціального
захисту населення.
***
Зверніть увагу, що з 01.07.14 урядом впроваджено нову програму соціальної підтримки найменш захищених верств населення при оплаті житлово-комунальних послуг – компенсацію додаткових витрат на оплату комунальних послуг.
Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83 передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги.
Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімуму сім’ї.
Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.
З 1 січня 2014 року встановлені такі розміри прожиткових мінімумів:
для дітей віком до 6 років – 1032 грн.;
для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн.;
для працездатних осіб – 1218 грн.;
для осіб, які втратили працездатність – 949 грн.
Для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати наступні документи:
1.Заяву.
2.Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.
3.Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).
За призначенням компенсації ви маєте звернутися до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій за місцем реєстрації:
Корабельний район: вул. Новостройна, 1, тел.60-04-84
Ленінський район: вул. Миколаївська, 17,
тел.22-81-27
Заводський район: вул. Морехідна, 9, тел.34-31-69
Центральний район: вул. Декабристів, 25, тел.47-89-20
Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської
міської ради.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Зміни до порядку надання житлових субсидій з 1 жовтня 2014 р."