Повернулися зі своєї мандрівки учасники велопробігу, присвяченому Дню прапора та Дню незалежності України. Двоє велосипедистів з Кремінної, які також є учасниками Національної скаутської організації України (Пласт), за два тижні перетнули усю Україну.
День прапора кремінські пластуни святкують вже п’ять років поспіль. Кожного разу це свято відзначається по-особливому, залежно від того, які діти беруть у ньому участь. Спочатку вони піднімали прапор на найвищу точку міста – це терикон колишньої шахти «Кремінна», потім мандрували по району на велосипедах.
- Але цього літа ми вирішили зробити велопохід через всю територію нашої держави, - розповідає один з учасників пробігу Юрій Житлов, - від крайньої східної точки України, села Червона зірка Міловського району і до іншого краю - міста Чоп Закарпатської області.
Обидва учасника досвідчені велотуристи. Роман Подрєз, якому лише 15 років, брав участь в велопоходах ІІ категорії складності, неодноразово був переможцем обласних змагань з велотуризму. Юрій Житлов був керівником походів ІІ категорії складності, брав участь у велопоходах IV і VI категорій складності по Кавказу.
До речі, перша категорія – це 250 кілометрів по асфальтованій трасі, а шоста – 950 кілометрів з обов’язковим перетином «категорійних» гірських перевалів, яких в Україні немає, тому наші велотуристи і їздять закордон для проходження цієї категорії.
Мандрівка тривала з 1 по 15 серпня, за цей час велотуристи подолали 1500 кілометрів, витративши на це 14 ходових днів, і зробивши одну дньовку, коли відпочивали.
- Один день ми відпочивали, насолоджуючись красою старого Кам’янця-Подільського та міста і фортеці Хотина, - ділиться враженнями Юрій Житлов. - Під час мандрівки ми відвідали Софіївський парк в місті Умань, музей писанки в місті Коломия, де, окрім інших, представлені писанки майстрині зі Свердловська Луганської області – воно нам дуже сподобалось. Бачили Скіфські вали біля міста Немірова, сфотографувались в центрі Європи, який знаходиться біля села Ділове Закарпатської області, і ще відвідали безліч цікавих міць, не таких відомих, але не менш прекрасних. Ми перетнули за цей час 9 областей нашої держави. Спочатку планували фотографувати знаки, які показують межі районів, але потім здалися, бо часто доводилося зупинятись. Під час мандрівки вразила зміна в часі: більш ніж годину складає різниця між сходом сонця на сході і заході нашої держави. Роману, що вперше був в Карпатах, дуже сподобались гори, які ми перетнули через Яблунівський перевал. Крім краєвидів та активного відпочинку під час мандрівки ми активно спілкувалися з людьми, з якими зустрічалися. В одному селищі Черкаської області нам навіть запропонували переночувати в одній родині, і ми пристали на цю пропозицію. А іншого разу ми ночували в дворі греко-католицької церкви, і нас пригощали трапезою. Спілкувалися з прикордонниками з різних сторін нашої держави. З нами через всю країну проїхав прапор України і прапор нашого міста Кремінна. Приємно було мандрувати там, де рух автомобілів був незначний, і дуже важко, коли доводилося їхати по трасах обласного і республіканського значення. Дороги нашої країни, нажаль, не пристосовані для велосипедистів. А ще всі діти знають з шкільної програми, де знаходяться крайні точки нашої держави, але, як з’ясувалось на практиці, саму точку знайти не так вже й просто. Не існує ніяких знаків, навіть маленької таблички, на якій хоча б було вказано координати, абсолютну висоту та назву цього міста, і це нас дуже здивувало.
Назад мандрівники поверталися вже поїздом.
Наразі Юрій Житлов уже складає плани на наступний рік – скоріш за все це буде подорож до Криму. Зараз любителі велотуризму підшукують четвертого учасника, щоб підкорити четверту категорію складності – а це 600 кілометрів з обов’язковим проходом певної висоти і проходженням не лише асфальтових трас, але і ґрунтових доріг – лісом, степом або горами.
Підготувала Богдана ГАЙВОРОНСЬКА.
Источник: Ракурс + | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На велосипедах через усю Україну"