У актовій залі Луганського Палацу позашкільної роботи відбувся вечір пам’яті відомого поета, публіциста, журналіста, громадського діяча Івана Даниловича Низового.
Представники двох шкіл підготували вступну частину цієї відкритої зустрічі у Луганському міському об’єднанні шкільних ГПУМ, яке діє в обласному центрі з восени 2002 року, повідомили організатори заходу.
Першими на вечорі памяті поета Івана Низового виступили вихованці гуртка «Козацька слава» Луганського навчально-виховного комплексу спеціалізована школа I ступеня-гімназія № 60: розповіли про життєвий та творчий шляхи Івана Даниловича, який народився на Сумщині, але більшу частину свого життя провів саме у Луганську, створивши більш ніж 6 тисяч віршів, які увійшли до майже сотню виданих книг. Учасники гуртка «Оберіг» прочитали поетичні оповідання, які були створені Іваном Даниловичем: «Нічний вітер», переклад з болгарської мови, та «Країну дитинства».
Донька поета – Леся Іванівна Низова, начальник редакційно-видавничого відділу Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, підполковник міліції докладно розповіла про світогляд Івана Даниловича, його бачення майбутнього України та дружні стосунки з деякими діячами культури Сватівщини. Від щирого серця вона подарувала учасникам зустрічі книги свого славетного батька та справжню колекцію його творів бібліотеці Луганського Палацу позашкільної роботи. Власним поточним завданням та найкращим способом вшанувати пам’ять батька Леся Іванівна вважає підготовку та випуск п’ятитомника його вибраних творів. Над реалізацією цієї ідеї вона зараз плідно працює разом зі студенткою Інституту культури і мистецтв ЛНУ Катериною Чапаєвою, яка за власним бажанням запропонувала технічну допомогу в такій шляхетній справі.
Завітали на вечір пам’яті Івана Даниловича Низового й ті, хто не одне десятиліття мав нагоду йти з ним пліч-о-пліч по бурхливому шляху життя. Професор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олексій Іванович Неживий охарактеризував свого наставника як самого плідного поета Луганщини. Учнем Низового назвав себе Юрій Васильович Кисильов, кандидат георгафічних наук, тому що саме цей поет дав йому умовну «путівку» до поетичної творчості. Теплі слова присвятила Івану Даниловичу і радіожурналістка Луганської обласної державної телерадіокомпанії Галина Іванівна Піскун.
З особливою увагою учасники вечора пам’яті переглянули цікавий виступ вихованців народного Театру читця «Яса» Коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв.
Источник: Ракурс + | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Луганську вшанували пам’ять відомого поета"