![Депутати проти підліткового алкоголізму](http://www.vn.mk.ua/images/userimages/thumbnails/1356706244.jpg)
Своїм рішенням від 20.12.12 № 23/3 депутати Миколаївської міської ради прийняли рішення «Про звернення депутатів Миколаївської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України». Наводимо повний текст.
Звернення
Ми, депутати Миколаївської міської ради, від імені територіальної громади м. Миколаєва, занепокоєні такими шкідливими звичками неповнолітніх, як споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнопаління.
Протягом останніх років до Миколаївської міської ради надходять звернення як від громадських організацій, освітніх закладів міста, так і від окремих громадян, занепокоєних тим, що продаж алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива поблизу дошкільних закладів, освітніх закладів, призводить до алкоголізації підлітків та формує нездоровий спосіб життя.
Ситуацію ускладнює наявність скритої реклами алкоголю, тютюну та пива, тому наші діти ще змалку призвичаюються до думки, що споживання цієї продукції – це добре та є ознакою дорослої людини, яка «живе на повну».
Внаслідок формування у підростаючого покоління погляду на алкоголь, тютюн та пиво, як обов’язкові атрибути дорослого життя, молоді люди, які завжди хочуть здаватись дорослішими, ще до досягнення повноліття починають споживати алкогольні напої, тютюнові вироби та пиво.
Такий стан не може не турбувати міську громаду та депутатський корпус Миколаївської міської ради.
Слід зазначити, що основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України врегульовано Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (надалі Закон).
До лютого 2010 року на підставі наявності у ст. 15-3 зазначеного вище Закону пункту «в інших місцях, визначених органами місцевого самоврядування», органи місцевого самоврядування мали змогу визначати місця, де заборонено продаж алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива, зокрема вводити територіальні обмеження продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів поблизу дошкільних закладів, загальноосвітніх закладів та вищих навчальних закладів всіх акредитацій.
11 лютого 2010 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», який прийнято Верховною Радою України 21 січня 2010 року, та пункт змісту «в інших місцях, визначених органами місцевого самоврядування», було виключено з редакції статті 15-3 Закону.
Діючою редакцією закону пиво і «слабоалкогольні напої» прирівнено до алкогольних, заборонено продаж пива і «слабоалкогольних напоїв» неповнолітнім, заборонено продаж та розпивання пива і «слабоалкогольних напоїв» у вузах і школах, у громадському транспорті, у закритих спортивних спорудах і місцях проведення масових заходів, на дитячих майданчиках, розширено обмеження щодо продажу та споживання алкоголю, а також вперше внесено заборону на продаж слабоалкогольних напоїв особам до 18 років.
Станом на сьогодні органи місцевого самоврядування не мають повноважень щодо визначення інших місць, де забороняється продаж алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пива.
Відповідно до діючої редакції
ст. 15-3 закону сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити продаж пива на час проведення масових заходів (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та куріння тютюнових виробів, проте найчастіше молодь споживає саме пиво.
З метою формування у суспільстві здорового способу життя, захисту дітей від негативного впливу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива, реалізації прав та державних гарантій громадян на захист фізичного і психічного здоров’я підлітків депутати Миколаївської міської ради вносять пропозицію щодо включення до редакції ст. 15-З Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» пункту наступного змісту: «в інших місцях, визначених органами місцевого самоврядування», що у свою чергу надасть можливість селищним, сільським, міським радам обмежити продаж алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пива поблизу дошкільних закладів, загальноосвітніх закладів, вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, а також у місцях масового відпочинку людей на воді (на пляжах).
Просимо вашого сприяння у вирішенні порушеної у Зверненні проблеми з метою попередження таких шкідливих звичок неповнолітніх, як вживання алкогольних напоїв, пива та тютюнопаління. Сподіваємось, що питання щодо внесення до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зазначеного вище доповнення буде вирішено найближчим часом і місто Миколаїв обмежить споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива поблизу місць масового перебування дітей та молоді.
Депутати Миколаївської міської ради VI скликання.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Депутати проти підліткового алкоголізму"