На цьому Прем’єр-міністр України наголосив у своєму вступному слові на засіданні уряду
29 серпня 2012 року.
Наводимо фрагмент виступу керівника уряду, присвячений перспективам розвитку зазначеної галузі.
«Що таке суднобудування? Це вузлова галузь для розвитку транзитного потенціалу України. Це унікальний, ще не втрачений, інтелектуальний, інженерний, технологічний і робітничий потенціал.
Вчора у Миколаєві я знайомився з тим, як вперше за 20 років капітально ремонтують наші військові кораблі. Як будується перший український корвет.
Не можу передати, наскільки гірко, соромно було за те, що миколаївські верфі, які збудували кораблі і судна, якими і досі пишаються флоти багатьох країн, ледве виживають. Гірко було за втрачені роки.
Суднобудівники, як і шахтарі, – особлива «каста» промисловості. Вони великі патріоти своєї професії, своїх підприємств. Я відчув, що не тільки з економічних причин, а й з інших, моральних, цим людям треба повернути гордість за те, що вони роблять, повернути добробут. Ці люди не просять нічого, крім можливості працювати і гідно заробляти.
Ми, уряд, відповідаємо за те, щоб це забезпечити. Особливо, коли мова про державні підприємства. За їх розвиток повністю відповідає держава.
Тому те, що сталося на заводі імені шістдесят одного комунара, коли людям заборгували зарплату, неприйнятно. Я попереджаю міністра фінансів про персональну відповідальність за своєчасне фінансування державного замовлення. Поточна зарплата має виплачуватись вчасно і повністю. Рішення щодо повернення людям боргів – повинно бути знайдене найближчим часом.
Взагалі на державних підприємствах заборгованості із заробітної плати бути не може. Попереджаю всіх керівників міністерств і відомств. Невиплата зарплати – це злочин проти людей. І це не фігуральний вислів. Нагадаю, що існує кримінальна відповідальність за невиплату зарплати. Прошу Генеральну прокуратуру докласти зусиль, щоб відповідальність за цією статтею була невідворотною.
Також мою увагу привернули робітники цих підприємств. Керівник профспілкового комітету під час зустрічі зі мною наводив факти розкрадання державного майна на підприємстві, і те, що на це ніяк не реагують правоохоронні органи.
Я прошу від імені уряду Генеральну прокуратуру, Міністерство внутрішніх справ терміново ретельно розібратися у цих фактах і доповісти уряду.
Я переконаний, що такі болючі, але поточні проблеми ми вирішимо. Водночас зосередитися треба на вирішенні стратегічних проблем.
Перш за все, треба проаналізувати, як працюють преференції, які наш уряд надав суднобудуванню. Пільги з оподаткування та інше. Очевидно, що вони не можуть дати результат за один рік. Але практику і тенденції треба аналізувати, щоб максимально підсилити стимули для галузі.
Що ж я бачу як стратегічну мету розвитку вітчизняного суднобудування?
Настав час заявити: Україні потрібен власний великий флот – морський і річковий. Україні потрібні глибоководні порти з найкращими умовами перевалки вантажів.
Чому?
Ми збираємося експортувати з часом понад 20 мільйонів тонн зерна? Збираємося.
Ми збираємося отримувати щороку до 10 мільярдів кубометрів скрапленого газу? Збираємося.
Ми збираємося експортувати мільйони тонн мінеральних добрив? Збираємося.
У нас є унікальний транспортний потенціал Дніпра і Дунаю? Є.
Тому возити власними суднами все те, що потрібно нашим торговим партнерам, і все те, що потрібно нам, – логічно і вигідно.
Транзитний потенціал – це унікальне багатство України. Але воно не працюватиме без флоту, без портів із найсучаснішою інфраструктурою і конкурентними цінами на обробку вантажів, без швидкісних залізниць, без сучасних автобанів, без першокласних аеропортів і так далі.
Ми все це можемо збудувати і зробити. Для цього треба десятиріччя напружено працювати, і жодного дня не пробазікати.
Насправді факти свідчать про абсолютну реальність відродження комплексу суднобудування – транспортна інфраструктура. Завтра з Керченської верфі спускається на воду новітній суховантаж – перший із серії суден, замовлених норвезькою компанією «Ульстен Інтернешнл АС». Відбувається масштабна модернізація Одеського порту – я пересвідчився у цьому на власні очі».
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Микола Азаров: «суднобудування – це галузь, якiй потрiбно придiлити особливу увагу»"