26 мая в «Вечерке» была опубликована заметка «Охотники потребовали отставки главного лесника», в которой рассказывалось о пикете, организованном охотниками 25 мая под стенами облгосадминистрации. Но руководство областного управления лесного и охотничьего хозяйства усмотрело в этой заметке о состоявшейся акции, в которой приняло участие несколько сотен (!) охотников из всех районов Николаевской области, – «недостоверную информацию».
Поскольку в официальном ответе из управления лесного и охотничьего хозяйства, который «Вечерка», как объективное СМИ, приведет без изменений чуть ниже, ссылаются на нормы украинского законодательства, мы тоже позволим себе некоторые ссылки. Но это в конце, а пока – официальная реакция областного управления лесного и охотничьего хозяйства за подписью первого заместителя начальника управления А.Гурко.
***
Акція організована керівниками обласної організації УТМР з метою заставити силою обласну раду та адміністрацію незаконно (в порушення ст.22 Закону України «Про мисливське господарство та полювання») надати їм мисливські угіддя без погодження землекористувачів і землевласників. Бездіяльність керівників обласної і окремих районних організацій УТМР призвела до того, що за останні роки робота з кожним землекористувачем щодо погодження надання угідь не проведена. Не надавши ніяких гарантій землекористувачу щодо збереження угідь, відшкодування збитків від потрав, витоптування, напевно, неможливо отримати в безплатне користування чужі володіння.
Незважаючи на приписи прокуратури та органів виконавчої влади з питань мисливського господарства, не проведена в частині районних організацій УТМР робота з приведення правовстановлюючих документів мисливських господарств у відповідність до ст.80 глави 7 Цивільного кодексу України, тобто до створення юридичних осіб в УТМР, а це не дозволить закріпити за ними навіть погоджені угіддя.
Для дієвого контролю за мисливськими користувачами нашому управлінню було б зручно, щоб обласна рада закріпила ці угіддя за УТМР. Та відсутність до 01.02.2012 року належних документів від УТМР призвела до того, що ми готові надати подання на закріплення цих угідь за будь-якими юридичними особами мисливського профілю, які погодили зазначене виділення угідь (в тому числі ТОВ «Придністровське 777»). Бо лише на закріплених угіддях можна буде мисливцям УТМР полювати 2012 року. Вимоги, висунуті на зазначеній акції, ні обласна рада, ні облдержадміністрація, тим більше начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Паламарюк П.М., працівник управління Бойко Г.А., ні будь-хто, якби був призначений на ці посади, – не зможуть виконувати, бо це є порушення законодавства.
В той час, як одні райорганізації УТМР бездіють, але протестують, Кривоозерська, Первомайська, Доманівська, Березанська, Арбузинська, Єланецька, Снігурівська райорганізації УТМР створили мисливські господарства або громадські об’єднання, і вже згідно їхніх документів, погоджених з землекористувачами, підготовлені проекти рішень, які погоджуються в облдержадміністрації та комісіях обласної ради. Ще від трьох організацій УТМР очікуються документи.
Не відповідає дійсності в статті звинувачення на адресу нашого управління щодо порушення законодавства.
З приводу продовження дії рішення Миколаївської обласної ради від 30.05.1997 р. №3, яке діяло до 30 травня 2012 року, інформуємо, що воно втратило свою юридичну силу тому, що 15 років, на які надавались угіддя, минули. Замість незаконних протестів УТМР необхідно терміново організувати юридичні особи в районах і надати погоджені для закріплення угідь за юридичними особами матеріали».
От редакции. Законодательство Украины не содержит определения недостоверной информации и не очерчивает фактических признаков, которые указывают на недостоверность информации. Устанавливаются только признаки недостоверности, которые могут быть опровергнуты. Ч.3 ст.277 Гражданского кодекса Украины устанавливает презумпцию недостоверности негативной информации (а то, что заметка о пикете охотников с требованием отставки начальника областного управления лесного и охотничьего хозяйства Петра Паламарюка была негативной для упомянутого лица, сомнений не вызывает): «Негативная информация, распространенная о лице, считается недостоверной, если лицо, которое ее распространило, не докажет противоположного». Поскольку корреспондент «Вечернего Николаева» лично присутствовал на этой акции, как должно, т.е. без оценочных суждений, изложил информацию о пикете, о выдвинутых требованиях пикетчиков и может подтвердить факт проведения этой акции фотографиями, то заявление о «недостоверности», мягко говоря, абсурдно.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Вимагають несправедливостi»"